Hakkımızda

Bir Yapı İnşaat Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1999'dan bu yana Ankara Kazan'da bulunan 6.000 m2 üretim alanına sahip fabrikasında çelik konstrüksiyon işlerinin imalatını ve yerinde montajını yapan köklü bir firmadır.

Firmanın kökeni 1999'dan da önceye, 1987'de kurulan Birim Mühendislik Müşavirlik Ltd. Şti.'ne dayanmaktadır. Bu firma ile 1987'den bu yana projelendirme ve müşavirlik alanında faaliyetlerine devam etmekte olan şirket kurucuları, çelik gibi spesifik sayılabilecek bir alanda mühendislik birikimlerinin üretime dönüştürülebilmesi için Bir Yapı İnşaat A.Ş.'yi kurmuşlardır. 

Bir Yapı isminde "BİR", Birim Mühendislik'ten gelen kökeni temsil ederken "YAPI" ise uygulamayı temsil etmektedir. Şirket inşaat ve mühendislik faaliyet alanlarını isim önceliği olarak bilinçle seçmiştir. Amacı mühendislik bilgi ve birikimini doğru tasarımlarla destekleyerek çok iyi yapılar ortaya çıkartmaktır.

Şirketin bir başka iddiası ise ülkemizde halen çok yetersiz olan yapıda çelik uygulamalarını yaygınlaştırmaktır. Bu nedenle en geleneksel olan tek katlı endüstriyel yapıdan en alışılmamış olan villada, çok katlı yapıda, özel yapılarda çeliğe kadar çok geniş uygulamaya taliptir.

Bu nedenle yatırımcıyı her zaman düşündüren çelik inşaatın giydirilmesi ve klasik yapılarda eşdeğer maliyetin sağlanabilmesi için şirketimiz çelik yapıların komple maliyetleri malzeme ve detay uygulamaları konusunda da çalışmalar yapmakta ve isteyen tasarımcı ve yatırımcılara bu konuda destek vermektedir.

Bir Yapı Yönetim Kurulu Başkanı : Mustafa ÇOBANOĞLU

Ticaret Sicil No. : 146078

Sermaye : 1.000.000 TL 

Yönetim Kurulu Başkanımızın Röportaj Videosu : Programı izlemek için tıklayınız

Tanıtım Kataloğumuz